Udar mózgu- co warto wiedzieć, jak postępować, możliwości powrotu do sprawności.

Udar mózgu- co warto wiedzieć, jak postępować, możliwości powrotu do sprawności. Data postu: Posted on

Mianem udaru określa się zespół objawów klinicznych związanych z nagłym wystąpieniem zaburzeń czynności mózgu w wyniku zaburzenia krążenia mózgowego. 80%  przypadków to udary niedokrwienne spowodowane np. zatorem tętnicy, 16% to udary krwotoczne spowodowane wynaczynieniem tętnicy w obrębie mózgu, 4% stanowią inne przyczyny.


Czytaj więcej Udar mózgu- co warto wiedzieć, jak postępować, możliwości powrotu do sprawności.

Rolling

Rolling Data postu: Posted on

Rolling jest jedną z najprostszych metod poprawy wydolności układu mięśniowo- powięziowego, której największą zaletą jest możliwość samodzielnego wykonywania przez pacjenta. Początkowo wykorzystywana była jako uzupełnienie treningów profesjonalnych sportowców, aktualnie zalecana jest wszystkim, niezależnie od wieku czy poziomu wytrenowania. Praca z wałkiem doskonale przygotowuje do wysiłku fizycznego, poprzez oddziaływanie na układ mięśniowy chroni przed kontuzjami, a po ciężkim treningu przyśpiesza regenerację.  


Czytaj więcej Rolling

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty Data postu: Posted on

Terminem łokieć tenisisty określa się zapalenie, a w konsekwencji zwłóknienie przyczepu mięśni prostowników nadgarstka do kłykcia bocznego kości ramiennej. Choroba najczęściej obejmuje ścięgno


Czytaj więcej Łokieć tenisisty

Bark zamrożony (zarostowe zapalenie torebki stawowej)

Bark zamrożony (zarostowe zapalenie torebki stawowej) Data postu: Posted on

Mianem barku zamrożonego określa się bolesną utratę czynnej i biernej ruchomości stawu ramiennego, przy jednoczesnym braku zmian radiologicznych.


Czytaj więcej Bark zamrożony (zarostowe zapalenie torebki stawowej)

Dolegliwości bólowe pięty

Dolegliwości bólowe pięty Data postu: Posted on

Dolegliwości bólowe pięty są częstym powodem wizyty w gabinecie rehabilitacji. Ostry ból, często niemożność normalnego chodzenia nasilająca się zwłaszcza rano i po wysiłku mogą przez wiele miesięcy lub nawet lat utrudniać życie pacjentowi.


Czytaj więcej Dolegliwości bólowe pięty