Terapia Wisceralna

Terapia trzewna


Terapia Wisceralna

Czym jest terapia wisceralna?

Terapia wisceralna jest jednym z filarów osteopatii. Obejmuje ona manualną diagnozę i pracę z narządami wewnętrznymi. Filozofia osteopatii traktuje człowieka oraz wszystkie układy ciała jako całość. Zgodnie z nią przyczyn dolegliwości należy szukać nawet w oddalonych, pozornie niezwiązanych z problemem częściach ciała.

Komu może pomóc terapia wisceralna?

Na pierwszy plan wysuwają się tutaj pacjenci z problemami narządowymi. Doskonałymi przykładami wskazania do terapii wisceralnej są refluks żołądkowo- przełykowy, zespół jelita drażliwego czy problemy z trawieniem tłuszczy. Również zaburzenia pracy narządów wewnątrzwydzielniczych takich jak tarczyca, nadnercza czy trzustka kwalifikują się do terapii.

Kolejną grupą są pacjenci cierpiący na dolegliwości bólowe narządu ruchu, którzy nie mogą pozbyć się bólu, nawet mimo stosowania klasycznej rehabilitacji czy ćwiczeń. Przykładowo: Każdy narząd wewnętrzny jest unerwiony z odpowiedniego odcinka kręgosłupa. W przypadku wystąpienia dysfunkcji narządowej, ból może być rzutowany z organu na segment kręgosłupa z którego jest zaopatrywany. Dalej, zrosty po przebytym zapaleniu wyrostka robaczkowego mogą ograniczać ślizg między tkankami w okolicy miednicy, tym samym drażniąc nerwy i powodując ból jądra.

Czy terapia wisceralna rozwiązuje wszystkie problemy narządowe?

Zdecydowanie nie!! Terapia wisceralna może pomóc w radzeniu sobie z niektórymi, niezaawansowanymi zmianami funkcjonalnymi. Obniżenie ruchomości czy ruchliwości narządu może zaburzać jego funkcję. Przywracając ruchomość poprzez prace manualną przyczyniamy się do poprawy funkcjonowania organu. Nie jesteśmy za to w stanie przywrócić do zdrowia marskiej wątroby czy usunąć kamieni z nerek. Takie przypadki wymagają innego leczenia, dlatego każdy problem trzewny powinien być w pierwszej kolejności skonsultowany z lekarzem!

Podsumowując, dzięki terapii wisceralnej terapeuci są w stanie pomagać w problemach, które nie zaliczają się do spektrum działania terapii manualnej. Poprzez wiedzę z zakresu wszystkich układów ciała osteopata czy terapeuta ma możliwość poradzenia sobie nawet z przypadkami opornymi na klasyczne metody.

Dlatego nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Rejestracja pod numerem telefonu: 888 439 162,

lub przez formularz kontaktowy.

Zapraszamy!