Masaż leczniczy i drenaż limfatyczny

Masaż leczniczy i drenaż limfatyczny


drenaż limfatyczny

Masaż leczniczy 

Jedna z najpopularniejszych form oddziaływania na ciało, wykorzystująca kontakt manualny. Stosowany od tysięcy lat, mający wiele odmian przetrwał do dzisiejszych czasów, wciąż ciesząc się niemalejącą popularnością.  Poprzez masaż jesteśmy w stanie rozluźnić napięte mięśnie, poprawić krążenie krwi, wpłynąć na układ hormonalny, oddechowy czy nerwowy. Ze względu na powyższe fakty jest on zbawienny dla osób chronicznie zestresowanych, cierpiących na napięciowe bóle kręgosłupa czy nerwicę. Stanowi również uzupełnienie dla zabiegu terapii manualnej .

Drenaż limfatyczny 

Jest odmianą masażu, w której poprzez manualne techniki wpływamy na funkcjonowanie całego układu limfatycznego pacjenta. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie zredukować obrzęki powstające w przebiegu schorzeń czy po operacjach, usprawnić krążenie limfy i tym samym przyspieszyć regenerację uszkodzonych tkanek.

Drenaż limfatyczny po zabiegach chirurgii plastycznej

Szczególną grupą pacjentów wymagających drenażu limfatycznego są pacjenci po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Bardzo istotne jest, aby po zabiegach np. liposukcji wdrożyć drenaż limfatyczny już w pierwszych dobach po zabiegu. Przyspiesza to redukcje obrzęku, modeluje tkanki, a w połączeniu z późniejszą mobilizacją blizn stanowi o sukcesie wykonanego zabiegu.

Podsumowując, masaż we wszystkich jego formach doskonale uzupełnia inne metody leczenia, lub samodzielnie stanowi takową.

Już dziś zapisz się i skorzystaj z zabiegów oferowanych w naszym gabinecie. Nie czekaj aż będzie za późno!

Rejestracja pod numerem telefonu: 888 439 162,

lub poprzez formularz kontaktowy. Więcej informacji i cennik tutaj

Zapraszamy!