Ćwiczenia usprawniające i korekcyjne

Leczenie ruchem – profilaktyka schorzeń i uszkodzeń narządu ruchu.


 

ćwiczenia usprawniające i korekcyjne

Ćwiczenia usprawniające

Ruch jest niezwykle ważnym elementem procesu rehabilitacji, jak i szeroko rozumianej prewencji dolegliwości. Dlatego wychodzimy z założenia, że nie można uzyskać długotrwałego efektu terapii bez nich. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne ćwiczenia usprawniające do samodzielnego wykonywania w domu. Przykładowo- osoba prowadząca siedzący tryb życia i cierpiąca na bóle pleców, po zakończeniu terapii musi zadbać o utrzymanie ruchomości i siły kręgosłupa. Podobnie pacjent cierpiący na łokieć tenisisty musi dbać o elastyczność mięśni przedramienia. Aby ułatwić pacjentom samodzielną pracę zamieściliśmy na naszym blogu wpis dotyczący ćwiczeń usprawniających odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Ćwiczenia pooperacyjne 

Każda ingerencja chirurgiczna w aparat ruchu wymaga późniejszej rehabilitacji ruchowej. Wykonywanie nieodpowiednich ćwiczeń w okresie pooperacyjnym może być niebezpieczne i skutkować fiaskiem zabiegu. W naszym gabinecie korzystamy ze sprawdzonych i bezpiecznych protokołów rehabilitacyjnych, dlatego nasi pacjenci szybko wracają do formy. Powrót do pełnej aktywności zależy często od techniki operacyjnej, dlatego zawsze konieczna jest wcześniejsza konsultacja!

Ćwiczenia korekcyjne

Skrzywienia kręgosłupa są prawdziwą plagą, zwłaszcza jeśli chodzi o młodszych pacjentów. Siedzący tryb życia i coraz mniej ruchu sprzyjają powstawaniu wad postawy. Pocieszające jest to, że szybko wykryte mogą być skutecznie niwelowane poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń. Niewielkim nakładem sił i zmianą nawyków nożna znacznie poprawić swoją sytuację!

Reasumując, ruch jest podstawą zachowania dobrego zdrowia. Istnieje nawet powiedzenie, że ruchem można zastąpić każdy lek, ale żaden lek nie jest w stanie zastąpić ruchu. Regularna aktywność doskonale wpływa na układ krążenia, układ oddechowy, układ dokrewny czy układ nerwowy. W związku z tym osoby aktywne są szczęśliwsze, mniej zestresowane i posiadają szybszy metabolizm.

Zapraszamy na indywidualne konsultacje. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie ćwiczenia, poinstruujemy jak je wykonywać i poradzimy jak szybko wrócić do formy. Dlatego nie czekaj aż będzie za późno i zapisz się już dziś!!

Rehabilitacja Gorzów

Rejestracja pod numerem telefonu: 888 439 162, 

lub poprzez formularz kontaktowy. Więcej informacji i cennik tutaj