Terapia manualna

Terapia Manualna – manualne diagnozowanie i leczenie dysfunkcji.


terapia manualna

Czym jest terapia manualna?

Terapia manualna jest metodą, w której do badania i leczenia pacjenta wykorzystuje się techniki manualne. Istnieje wiele szkół terapii manualnej ( Kaltenborn, Cyriax, niemiecka terapia manualna czy terapia wg dr Rakowskiego). W naszym gabinecie wykorzystujemy metodę niemiecką, terapię dr Rakowskiego i terapię wg Ackermanna. Badanie przedmiotowe poprzedzone jest zawsze obszernym wywiadem, co pomaga wykluczyć niebezpieczne zmiany chorobowe mogące być przeciwwskazaniem. Terapeuta w trakcie badania wykorzystuje liczne testy ortopedyczne, dzięki temu jest w stanie zlokalizować źródło problemu (mięsień, staw, nerw). Po zakończonej diagnostyce wystarczy już tylko dobrać metodę leczenia- terapię tkanek miękkich, mobilizacje i manipulacje stawów czy neuromobilizację.

Uzupełnienie terapii

W terapii pacjenta bardzo korzystne, a czasem nawet niezbędne, jest uzupełnienie pracy innymi metodami. Najczęściej formą uzupełnienia jest masaż leczniczy  ćwiczenia usprawniające. Masaż pomaga rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie, a ćwiczenia wzmocnić i uelastycznić problematyczna okolicę. Ze względu na fakt, iż coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, niezbędna jest również edukacja pacjenta odnośnie ergonomii pracy, czy wysiłku fizycznego.

 Do kogo skierowana jest ta metoda?

Terapia manualna skierowana jest do osób, cierpiących na dolegliwości takie jak : ból kręgosłupa, parestezje kończyn, bóle głowy, entezopatie czy  ograniczenia ruchomości stawów. Wszystkie osoby, które ze względu na niekorzystny tryb pracy (siedzący, stojący, fizyczny) odczuwają problemy bólowe również powinny skorzystać z tej formy terapii.

Mała inwazyjność i możliwość uzyskania szybkich rezultatów jest niewątpliwym atutem, ponieważ pacjenci mogą uniknąć lub zminimalizować stosowanie leków przeciwbólowych. Podobnie, uzupełnienie terapii ćwiczeniami utrwala efekt i jest swego rodzaju prewencją powstawania dolegliwości w przyszłości.

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś. Nie pozwól by było za późno!

Rehabilitacja Gorzów

Rejestracja poprzez formularz kontaktowy,

lub pod numerem telefonu: 888 439 162. Cennik i więcej informacji tutaj

Zapraszamy!!