Rehabilitacja kręgosłupa
Problemy z kręgosłupem są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinecie rehabilitacji. Niewłaściwy styl życia, brak ruchu i złe nawyki często doprowadzają do poważnych problemów nawet jeszcze przed 30 rokiem życia!! Aby temu zaradzić należy jak najszybciej reagować na dolegliwości i wprowadzić zmiany w codziennym postępowaniu. Wczesna rehabilitacja kręgosłupa może uchronić przed poważnymi problemami!
Dlaczego boli kręgosłup?
Przyczyn dolegliwości bólowych kręgosłupa może być wiele. Jedna z najbardziej rozpowszechnionych w świadomości ludzi to problemy z krążkiem międzykręgowym. Przepuklina krążka międzykręgowego może doprowadzić do ucisku na sąsiadujący z nim korzeń nerwowy, tym samym przyczyniając się do bólu. Dolegliwości mogą promieniować na kończyny, a w skrajnych przypadkach występują zaburzenia czucia, zanik mięśni czy nietrzymanie moczu/stolca. Innymi przyczynami mogą być zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgu, ograniczenie ruchomości kręgosłupa, przeciążenie więzadeł kręgosłupa i miednicy czy problemy z narządami wewnętrznymi.
Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa?
W rehabilitacji kręgosłupa wykorzystuje się metody takie jak: osteopatia, terapia manualna, masaż czy ćwiczenia usprawniające. W pierwszej kolejności należy załagodzić stan ostry. Wykorzystuje się do tego techniki terapii manualnej (mobilizacje, terapię tkanek miękkich), osteopatii (techniki wyciszające, terapię narządów wewnętrznych) czy masaż. W tym okresie ważna jest również edukacja pacjenta odnoście ergonomii i pozycji odciążających kręgosłup. W fazie podostrej i przewlekłej wykonujemy już mocniejsze techniki mobilizacji i manipulacji, oraz wprowadzamy ćwiczenia. Ruch jest kluczowy dla zdrowia kręgosłupa, dlatego wszyscy pacjenci otrzymują dopasowane do swoich dolegliwości ćwiczenia domowe.
Rehabilitacja po operacji kręgosłupa
Niezwykle istotne po tego typu zabiegach jest wdrożenie właściwej rehabilitacji. Rekonwalescencja po operacji kręgosłupa przebiega zwykle dłużej niż po innych zabiegach operacyjnych. Zważywszy na ten fakt podjęcie aktywności powinno być zawsze skonsultowane z fizjoterapeutą. Nieświadomi pacjenci często zbyt szybko podejmują forsowne ćwiczenia lub basen, co może mieć opłakane skutki.
Już dziś zapisz się na wizytę, nie czekaj aż będzie za późno!
Rejestracja pod numerem telefonu: 888 439 162
lub przez formularz kontaktowy. Cennik i więcej informacji tutaj